LEDEN
Tematem tohoto měsíce se stal „VESMÍR“. Při sledování krátkého dokumentárního filmu na DVD se děti blíže seznámily s tím, jak vůbec vesmír vznikl a jak vypadá (velký třesk, planety,...). Vyzkoušely si, jak funguje zemská přitažlivost a že jsou různé věci přitahovány k zemi jinou silou (peříčko/ kámen). Malovaly mimozemšťany, stavěly rakety ze stavebnic a kostek, vyplňovaly a luštily zajímavé křížovky a osmisměrky s tematikou vesmíru a skládaly namalovanou a poté rozstříhanou zeměkouli z papíru (puzzle). Při odpočinkových činnostech si prohlížely a povídaly o knihách o vesmíru. Ve výtvarných činnostech vystřihovaly a skládaly kosmonautku z papíru a vyráběly barevné papírové kosmické rakety. Mimo měsíční téma děti oslavily příchod Tří králů, vyráběly papírové koruny a užívaly si sněhu na kopci za školou. Názory dětí: Nejvíc se mi líbily hry venku (M. Červeňák). Líbily se mi hry v herně, stolní fotbal a když jsme chodily ven (O. Linek).
31. 1. 2015    Šárka Charvátová