Besedy Poradny zdraví Šumperk
Žáčci 1. třídy si mohli v rámci besedování s paní lektorkou zopakovat, jak se správně chovat v rizikových situacích. Několik hlavních pravidel jim bylo nabídnuto v besedě "Úraz není náhoda". Ve druhé třídě se dozvěděli něco o správném složení jídelníčku, o potravinách, které jsou vhodné pro děti jejich věku. Beseda se nazývala "Správná výživa". Co by měli chlapci a děvčata vědět o sexu ve věku žáků 5. třídy? Mnohé odpovědi jim nabídla beseda o sexuální výchově. Starší žáci 6. a 7. třídy se zamýšleli nad rizikem návyku kouření, nad jeho důsledky nejen finančními, ale hlavně zdravotními. A kdyby jste potřebovali pomoc při rozhodování v oblasti správného životního stylu, zeptejte se našich osmáků či deváťáků. Beseda "Jak se správně rozhodnout" byla uskutečněna právě pro nejstarší žáky naší školy.
25. 5. 2016    Milena Rudolfová
POHÁR ROZHLASU - ATLETIKA ŠUMPERK
Dne 19.5. 2016 se naše škola zúčastnila atletického víceboje v Šumperku. Soutěžilo se v těchto disciplínách: skok do výšky, skok do dálky, 600m, 1500 m – vytrvalostní běh, 60m, mladší žáci hod kriketovým míčkem, starší žáci vrh koulí a ve štafetě 4x60m. Všichni soutěžili ze všech sil. V některých disciplínách jsme dosáhli slušných výsledků, např. ve skoku vysokém mladší žákyně - 1.místo, v běhu na 60 m chlapci a děvčata dosáhli skvělých časů..., . Do soutěže se přihlásilo celkem 17 škol. V celkovém pořadí škol jsme skončili následovně:
mladší žákyně: 10. místo,
starší žákyně: 14. místo,
starší žáci: 15. místo
19. 5. 2016    Olga Mizerová
Klubíčko v Novém Jičíně
Ani Klubíčko v květnu nezahálí. Na celý víkend jsme vycestovali do Nového Jičína. S kamarády Rarášky a Hrášky jsme účinkovali na Jarním koncertě v Žerotínském zámku, navštívili jsme Štramberskú trúbu, Kamenárku či jeskyni Šipka a užili si řady akcí. Nyní se těšíme, že na konci května Rarášci přijedou za námi a společně vám v sobotu 28.05.2016 zazpíváme. Zajímá vás fotodokumentace a povídání k jednotlivým dnům. Bezva, udělejte si CLICK a hned budete vědět víc(k)... <= to jen, aby se to rýmovalo.
13. 5. 2016    Petr Lukáš
Den sídel
Co znamená slovo "doma" pro děti i dospělé v různých koutech světa? Jak se žije ve vybraných lokalitách světa se mohli dozvědět žáci 2. stupně v rámci programu Den sídel. Podařilo se nahlédnout do afrických a asijských vesnic, do slumů a chudinských čtvrtí na okraji velkých měst v rozvojových zemích. V další části programu žáci hledali souvislosti mezi životem v nejbohatších městech, možnostmi pro jejich obyvatele a rozrůstající se urbanizací, dozvěděli se více o struktuře a funkcích velkoměst.
9. 5. 2016    Milena Rudolfová
Loučňáček na 20ti-letém Resonování
Loučňáček byl pozván na oslavy 20. narozenin třebíčského pěveckého sboru Resonance. S takovým pozváním je vždy spojena jednak radost, že nás kamarádi chtějí mít při svých narozeninách nablízku, jednak zodpovědnost, abychom jejich slavnostní program něčím obohatili a dobře reprezentovali. Zažili jsme pěknou sobotu se vším všudy. Loučňata rozhodně nezklamala. Chcete-li, klikněte si do sborové sekce Zažili jsme, kde objevíte podrobnější informace a fotografie.
7. 5. 2016    Petr Lukáš