V letošním školním roce se budou třídní schůzky konat: - úterý 23. 9. 2014 | - úterý 2. 12. 2014 | - úterý 5. 5. 2015

První virtuální návštěva ve Francii
Abychom podpořili aktivní používání angličtiny u našich žáků, vstoupili jsme do společného projektu s francouzskými přáteli. Setkali jsme se s nimi při jedné sborové akci před třemi lety a bylo nám spolu hezky. Pocházejí z města LaBlachére, z nevelké školy, ve které výrazně spolupracují s rodiči. Jejich sbor Schola Cantharel u nás dokonce vystupoval.
Chceme, aby se naši žáci uměli domluvit cizím jazykem. Vybrali jsme zatím skupinu 21 dětí ze 4.-6. třídy, ve které má každý korespondent svého kolegu ve Francii. Předpokládáme, že děti spolu budou nejen komunikovat prostřednictvím moderních technologií, ale také hodláme tvořit společné projekty výtvarné, audiovizuální (nahrávky, video, prezentace) a samozřejmě se nevyhneme ani společnému muzicírování. Naším cílem je, aby děcka pochopila, že se jazyk neučí pro nic za nic, ale že ho mohou aktivně využít a domluvit se. Považujeme to za velmi důležité a doufáme, že nám společný mezinárodní projekt pomůže i v tom, že se do komunikace zapojí i starší žáci.
Ve čtvrtek 26. února 2015 proběhla první konference obou partnerů prostřednictvím Skype. Paní učitelka Veronika Hejmalová se ujala moderování a naši žáci měli připravené jednoduché vstupy, aby se představili. Zvládali to pěkně a jsme rádi, že jsme mohli vidět i naše francouzské partnery. Nakonec jsme zazpívali písničku, kterou nám z Francie poslali. Bylo vidět potěšení i tanec v LaBlachére. Pro jisté technické potíže našich francouzských kolegů jsme komunikaci asi po 40 minutách rozhovoru přerušili. Ale už se těšíme na další společnou akci. Určitě vám pak dáme vědět.
26. 2. 2015    Petr Lukáš
Koncert s kamarády
Na podzim jsme dostali pozvání od šumperských Motýlů ke společnému koncertování. To proběhlo ve středu 25. února v klášterním kostele v Šumperku. Před zaplněným sálem vystoupili Motýli, Loučňáček a TapTýda. A bylo co poslouchat. Lidé odcházeli spokojeni a nešetřili chválou. Krásně jsme si to s našimi zpěváky a muzikanty užili, protože zazpívat si s tak báječným kamarádem opravdu stojí za to. Děkujeme.

Více informací a fotografie najdete ZDE.
25. 2. 2015    Petr Lukáš
Co nám ve filmu neřeknou!
V pátek 20.2. se vypravila devátá třída do Šumperka na ekoprogram nazvaný - Co nám ve filmu neřeknou! A jek se ukázalo, neřeknou nám toho dost. Program seznámil žáky s riziky nechtěného těhotenství a poukázal na možnosti ochrany. Dále se věnoval také prevenci pohlavních chorob. Žáci řešili modelové situace, třídili informace a zábavnou formou se jim dostalo důležitých poučení. Celá akce probíhala v příjemné atmosféře, která doufám přispěla k otevřenosti a komunikativnosti žáků.
20. 2. 2015    Ludmila Mikesková
Jak (ne)kupovat hlouposti!
V pátek se žáci 6. třídy vydali vlakem do Šumperka na ekoprogram s názvem Jak (ne)kupovat hlouposti. Děti se dozvěděly informace o tom, jaké obaly od potravin, drogerie atd. škodí naší přírodě. Dokonce se žáci po skupinách vypravili na fiktivní nákup, přičemž měli nakoupit tak, aby šetřili přírodu a svoji peněženku. Na celý program dohlížela psí krasavice Mona.
20. 2. 2015    Veronika Kršková
Zápis do první třídy
Dne 4. února proběhl na naší škole zápis do první třídy. Učitelům pomáhali čtyři žáci z osmé třídy, kteří se převlékli do pracovních oděvů různých profesí, protože celý zápis byl motivován řemesly. Děti se zaujetím poznávaly zvířátka na farmě, plnily zvídavé úkoly u fotografa, ševce, kominíka, prodavače, malíře a listonoše. Budoucí prvňáčci se snažili ze všech sil a my už se na ně moc těšíme.
Po celou dobu zápisu byla všem k dispozici "herna" vybavená hračkami a stavebnicemi. Zájemci si také mohli procvičit své mozkové závity u interaktivní tabule.
Na závěr chci poděkovat paní prodavačce, kuchařce, manažerce i po nedávném výbuchu mírně otřesenému chemikovi za to, jak skvěle zvládli své role. Eliško, Ájo, Barčo, Vojto, děkuji vám. Byli jste moc fajn.
4. 2. 2015    Věra Lukášová