V letošním školním roce se budou třídní schůzky konat: - úterý 23. 9. 2014 | - úterý 2. 12. 2014 | - úterý 5. 5. 2015
Základní škola a Mateřská škola Loučná nad Desnou, příspěvková organizace
vyhlašuje výběrové řízení na dodávku digitální jazykové laboratoře.
Výzva k podání nabídek a základní funkce a požadavky ve formátu pdf.

Krocení sněžných prkének
Tak to letos konečně zase vyšlo. V pondělí 19. ledna se natěšení a odhodlaní čtvrťáci, šesťáci se sedmáky a část osmáků vydala do Koutů na sjezdovku U Kareše. Tam jsme se po rozdělení do skupin pustili společně do krocení více či méně zdivočelých prkének a prken. Snowborďáků se ujal instruktor Václav Michálek, o lyžaře se starali Věra Turková, Petr Kršek a Petr Lukáš. Každý den jsme se ráno rozcvičili a hned začali objevovat kouzla lyžování prostřednictvím průpravných cvičení, rozmanitých fint, pomůcek a her. Nejvíce jsme však sjížděli svah ve skupinách či samostatně, protože jak jinak se naučit lyžovat než lyžováním. Instruktoři vše patřičně komentovali a snažili se být nápomocni radou i ukázkou. Všechna čest panu Zouharovi, který se svou rolbou kouzlil a udržoval sjezdovku v provozuschopném stavu až do pátku. Ke spokojenosti účastníků zájezdu přispěl i pan Linek, který nám odvezl lyže zpět ke škole. Děkujeme.
Lyžařský kurz hodnotíme jako úspěšný. Všichni si zalyžovali, většina žáků zlepšila své lyžařské dovednosti, nikdo se nezranil a snad se nepletu, když zde napíšu, že každý si ten týden řádně užil. Tak brzy někde na svahu! SKOL!
23. 1. 2015    Petr Lukáš
Ekoprogram
Ve středu 21. 1. 2015 se 3. třída a několik čtvrťáků vydala do Vily Doris v Šumperku na Ekoprogram s názvem Duhová víla. Absolvovali jsme velmi příjemné dopoledne plných scének, hádanek, kvízů a her. Dozvěděli jsme se zase nové informace o naší úžasné a krásně barevné přírodě. Nejvíce nás bavilo, že jsme si mohli zkusit nabarvit ekologické tašky ( a nejen je :) ) přímo barvami z rostlin, které máme na dosah ruky a mnohdy nevíme, jak se s nimi dá kouzlit.
21. 1. 2015    Hana Svatoňová
Lednové dostaveníčko s poezií
V pondělí odpoledne proběhlo školní kolo recitační soutěže druhého stupně. Úspěšní finalisté třídních kol představili své básničky ostatním spolužákům a také porotě, která pak měla nelehký úkol - posoudit výkony a udělit ocenění. Po důkladném zhodnocení všech přednesů vybrala porota tyto žáky:
1. kategorie (6.-7.třída) 1.Lucie Strnadová VII., 2.Barbora Holoušová VII., 3.Tereza Chromíková VII.,
2. kategorie (8.-9.třída) 1.Kateřina Kubíčková IX., 2.Eliška Rychlíková IX., 3.Tereza Švestková IX.,
Děkuji všem recitátorům za příjemné dostaveníčko nad verši našich básníků.
12. 1. 2015    Ludmila Mikesková
Vodníci a vodnice
V tomto ekoprogramu se páťáci dozvěděli, odkud a kam putuje voda, když si ji pustí doma z kohoutku. Zjistili, co je schopna zlikvidovat čistička odpadních vod a co ne. Také si při monitorování spotřeby vody ve Vile Doris ověřili, jak je možné s vodou šetřit, což se jim jistě bude hodit pro jejich budoucí hospodaření v domácnosti.
7. 1. 2015    Martina Churavá
Vztahy ve třídě
Začátek nového kalendářního roku žákům 6. třídy zpestřila beseda (minikurz) s názvem Vztahy ve třídě. Nejprve si žáci vytvořili svá pravidla chování během besedy a poté pro ně byly připraveny různé zajímavé aktivity, které byly zaměřeny na poznávání svých spolužáků a utužení třídního kolektivu. Cílem byla také prevence před případnými negativními jevy v rámci třídy. Během těchto dvou vyučovacích hodin se žáci dozvěděli nějaké nové informace o svých kamarádech a užili si spoustu legrace.
6. 1. 2015    Veronika Kršková