Den s Pipi ve třetí třídě
V rámci čtenářských dílen čteme se třeťáky knihu Astrid Lindgrenové Pipi Dlouhá punčocha. Protože nás veselá dobrodružství zrzavé rošťandy moc baví, rozhodli jsme se, že si uděláme den s Pipi ve škole. A opravdu v úterý 24. listopadu se naše třída zaplnila námořníky, piráty a copatými dívkami nápadně podobnými naší hrdince. Protože Pipi si ráda upravuje a vymýšlí nová slova, měli jsme i my tento den nábosilku, voprapis, slekrení, níteč se čtenářskou dílnou, hráli jsme hry frku a gobin. Celé setkání jsme zakončili v "kině". Promítli jsme si část filmu Pipi Dlouhá punčocha. Bylo zajímavé porovnat přečtené příběhy a jejích filmové zpracování. Jestli vás zajímá, jak to dnes u nás vypadalo, podívejte se na pár fotek.
24. 11. 2015    Věra Lukášová
Plavecký výcvik 2. a 3. třídy
Žáci 2. a 3. třídy absolvovali plavecký kurz, který je součástí tělesné výchovy. Začali jsme 11. září a 20. listopadu jsme výcvik ukončili. Během 10. lekcí se žáci učili plavecký způsob kraul a plnili zadané úkoly v bazénu. Poslední lekce proběhla s vodníkem, plavci si zazávodili a nejlepší obdrželi diplomy. Na závěr všichni dostali mokré vysvědčení.
23. 11. 2015    Jitka Chytilová
Florbalový turnaj - Think Blue. Cup.
Florbalisté z prvního stupně se zapojili do celorepublikového turnaje Think Blue. Cup. a v okresním kole se umístili na pátém místě z osmi. Složení družstva: Martin Pupík, Petr Polák, Jan Říha, Tomáš Dvořák, Jiří Bližňák, David Krejčí,David Dvořák,Oliver Linek.
19. 11. 2015    Petr Kršek
Třeťáci a pověst O Čechovi
V rámci čtenářských dílen jsme se seznámili s knihou Aleny Ježkové Staré pověsti české a moravské. Přečetli jsme si pověst O Čechovi. V čítance jsme prozkoumali úryvek z knihy Zdeňka Adly a Jiřího Černého Obrázkové dějiny českého národa. Byla to Pověst o praotci Čechovi zpracovaná jako komiks. Druhý den nám Peťa přinesl knihu České pověsti pro malé děti. Přečetli jsme si jak tuto pověst zpracovala Martina Drijverová v kapitole nazvané Praotec Čech. Tři různá zpracování jedné pověsti nás zaujala natolik, že jsme si řekli, že to zkusíme také. Rozdělili jsme se na dvě skupinky. V každé skupině si žáci rozdělili úkoly. V pracovní výchově vyrobili loutky a scénu, ve čtení vypracovali text scénáře. Celý příběh nazkoušeli a pak si navzájem svá divadelní dílka přehráli. Tato loutková představení nám pak příjemně zpestřila čtvrteční den bez elektriky.
12. 11. 2015    Věra Lukášová
Jak (Ne)kupovat hlouposti
V tomto ekoprogramu se páťáci zabývali nakupováním, které je součástí každodenního života. Zamýšleli se však nad nákupem nepotřebných obalů a možnostmi zmenšení negativních vlivů na životní prostředí.
10. 11. 2015    Petr Kršek