Lyžařský výcvik 1.třídy
Ve dnech 25. - 27.ledna se většina našich prvňáčků zúčastnila lyžařského výcviku v areálu sjezdovky pana Kareše v Koutech nad Desnou. Pod vedením zkušených instruktorů pana učitele Petra Lukáše a slečny Ivanky Turkové dělaly děti podle svých možností opravdu viditelné pokroky. Největší radost ale máme z toho, že žádného malého lyžaře neodradilo ani počasí, které nám především v pondělí nepřálo, ale ani stoupající únava a někdy i mírně zamotané tělo. Vše probíhalo bez zranění, v dobré náladě a příjemné atmosféře také díky ochotným rodičům, kteří po celou dobu byly dětem i nám dospělákům k dispozici. Jmenovitě děkuji za pomoc paní Harazímové, Kubíčkové, Krawiecové, Morongové Pavle, Samčíkové a panu Laštůvkovi, Mandíkovi a Kallyovi. Naší největší odměnou jsou vždycky spokojení žáčci, kteří jsou plni elánu a nadšení.
25. 1. 2016    Hana Svatoňová
Novoroční běh do schodů
Na naší škole se uskutečnil závod v běhu do schodů. Jednalo se o závod jednotlivců, kde závodili chlapci a děvčata. Všichni se snažili a bojovali ze všech sil, aby dosáhli co nejlepšího výkonu. Soutěžilo se na prvním i druhém stupni. Zde je přehled výsledků ze závodu:
1. Maruška Palyová1. Olda Král
Vypracovala: Olga Mizerová
14. 1. 2016    Milena Rudolfová
Besedy Poradny zdraví v Šumperku
Pojmy, které souvisí s rizikovým sexuálním chováním si mapovali žáci 9. třídy. Formou diskuze, formou porovnávání vlastních názorů a vědomostí si osvojili mnohé informace. S pomocí paní lektorky si žáci uvědomili závažnost daného tématu.
V 7. třídě proběhla beseda na téma "Poruchy příjmu potravy". Mnohé žáky překvapila informace, že mezi námi žijí lidé s anorexií, bulimií a jinými poruchami příjmu potravy. Zamýšleli se nad příčinami a důsledky špatných stravovacích návyků, diskutovali o vhodných a nevhodných potravinách pro dospívající mládež, diskutovali i o vlivu společnosti, reklam na stravovací režim každého z nás.
8. 1. 2016    Milena Rudolfová
Kurz "Komunikační dovednosti"
Zopakovat si pravidla slušného jednání, např. hezkého oslovování jménem mezi spolužáky, pravidla bezproblémové komunikace s vrstevníky i s dospělými, si mohli postupně žáci 5. a 6. třídy. Povídáním, vysvětlováním a nácvikem správných postupů v komunikaci si upevňovali dovednosti, které mnohdy činí potíže. Respektovat pro nás nepřijatelný názor druhého, neskákat do řeči ostatním a zdržet se vlastního neuváženého projevu není vždy jednoduchou záležitostí.
5. 1. 2016    Milena Rudolfová
Beseda o Austrálii
Po vánoční romantice uplynulého konce roku 2015 nás přijel okouzlit pravou exotikou Karel Kocůrek. Připravil nám zajímavé povídání o Austrálii, které doplnil úžasnými fotografiemi i vlastními záznamy natočenými na video. Pro zpestření a možná i navození opravdu cizokrajné atmosféry byla beseda pro starší ročníky prezentována v angličtině. Mladší žáci měli besedu dvojjazyčnou. Během 45 minut jsme procestovali velkou část přírodních zajímavostí a seznámili se i s významnými městy tohoto úchvatného kontinentu. Žáci si osvěžili své znalosti a zhlédli mnohé zástupce zdejší fauny i flóry. Po vánočních prázdninách to byl pro nás příjemný rozjezd do nového roku.
4. 1. 2016    Ludmila Mikesková