Výstava PŘEKVAPENÍ!!!
Poslední dny ve škole je potřeba si užít. Jelikož polovina naší třídy je aktivní ve sběru a za odměnu jeli na Dolní Moravu, my jsme nechtěli zůstat ve školních lavicích a vydali se do nedalekého Muzea silnic ve Vikýřovicích. Zde byla kromě stálé expozice o silniční historii ke zhlédnutí také výstava s názvem PŘEKVAPENÍ!!! Jedná se o výstavu hraček nejrůznějších dopravních prostředků z KINDER vajíček, také jsme se blíže seznámili s historií této čokoládové dobroty. Výstava se nám velice líbila a doporučujeme ji navštívit.
28. 6. 2016    Tereza Friedlová
Pohádková cesta na Dlouhých Stráních
Tak jsme to ještě stihli! První a třetí třída, pohádkové postavičky, prima úkoly, horní nádrž, krásné počasí, úžasná viditelnost a dobrá nálada. Tak to byl dnešní den :)
28. 6. 2016    Hana Svatoňová
Čtenářský strom
Celý školní rok žáci třetí třídy pěstovali čtenářský strom. Za každou přečtenou a před třídou odprezentovanou knížku mu přibyl jeden list. Chci všechny žáky pochválit za jejich snahu a píli. Jak se náš strom zazelenal si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.
27. 6. 2016    Věra Lukášová
Dětský den
Slunečné sobotní odpoledne ozdobil v zámeckém parku a na fotbalovém hřišti dětský den. Tuto již tradičně krásnou a nápaditou akci zorganizoval OS Rodiče dětem při ZŠ Loučná nad Desnou ve spolupráci s TJ Spartak. Přes sto dětí na pohádkové cestě plnilo různé úkoly. Pohádkové hádanky řešily u Pepka námořníka, bylinkovou sůl míchaly u kořenářky z pohádky Sůl nad zlato, hlavolamy pro ně nachystala Chytrá horákyně, znělky z večerníčků poznávaly u pana a paní Večerníčkových, zručnost si vyzkoušely u kocoura v botách, u pirátů z Karibiku třídily poklad, malovaly s nezbednými koťaty, střílely s loupežníky Sarkou Farkou a Robinem Hoodem, v pekle lovily večeři pro samotného Lucifera, včelka Mája zase potřebovala pomoci s opylováním květů, vodní hrátky a lovení dušiček si užily u vodníka a vodní víly, s Kašpárkem skládaly obrázky. Na hřišti si pak vyzkoušely své fotbalové dovednosti. Razítka za splněné úkoly si v cíli vyměnily za dárečkové balíčky a magický křížek na ruku. Proč magický křížek? Protože se stal volnou vstupenkou na vláček Kaliňáček, malování na obličej, ledovou tříšť, trampolínu, projížďku na voze taženém koňmi a pěnovou šou. Hlad mohly děti zahnat vlastnoručně opečeným buřtem. No, není to nádhera? Je. Milí rodiče, jste neuvěřitelní a úžasní. Děkujeme.
25. 6. 2016    Věra Lukášová
Loučňáček na vernisáži Pavla Hermana
Loučná nad Desnou je místem, které se může pyšnit i tím, že z něj pochází řada šikovných a pracovitých lidí. Jména některých jsou dokonce obecně známá v oblasti sportu, herectví, hudby či výtvarného umění. Jedním ze známých umělců je také pan Pavel Herman. Bylo nám ctí, zúčastnit se vernisáže jeho obrazů v loučenském kulturním domě. Děkujeme za pozvání.
Více informací a fotografie najdete v sekci Sbory – Zažili jsme.
16. 6. 2016    Petr Lukáš