Čtenářský strom
Celý školní rok žáci třetí třídy pěstovali čtenářský strom. Za každou přečtenou a před třídou odprezentovanou knížku mu přibyl jeden list. Chci všechny žáky pochválit za jejich snahu a píli. Jak se náš strom zazelenal si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.
27. 6. 2016    Věra Lukášová
Dětský den
Slunečné sobotní odpoledne ozdobil v zámeckém parku a na fotbalovém hřišti dětský den. Tuto již tradičně krásnou a nápaditou akci zorganizoval OS Rodiče dětem při ZŠ Loučná nad Desnou ve spolupráci s TJ Spartak. Přes sto dětí na pohádkové cestě plnilo různé úkoly. Pohádkové hádanky řešily u Pepka námořníka, bylinkovou sůl míchaly u kořenářky z pohádky Sůl nad zlato, hlavolamy pro ně nachystala Chytrá horákyně, znělky z večerníčků poznávaly u pana a paní Večerníčkových, zručnost si vyzkoušely u kocoura v botách, u pirátů z Karibiku třídily poklad, malovaly s nezbednými koťaty, střílely s loupežníky Sarkou Farkou a Robinem Hoodem, v pekle lovily večeři pro samotného Lucifera, včelka Mája zase potřebovala pomoci s opylováním květů, vodní hrátky a lovení dušiček si užily u vodníka a vodní víly, s Kašpárkem skládaly obrázky. Na hřišti si pak vyzkoušely své fotbalové dovednosti. Razítka za splněné úkoly si v cíli vyměnily za dárečkové balíčky a magický křížek na ruku. Proč magický křížek? Protože se stal volnou vstupenkou na vláček Kaliňáček, malování na obličej, ledovou tříšť, trampolínu, projížďku na voze taženém koňmi a pěnovou šou. Hlad mohly děti zahnat vlastnoručně opečeným buřtem. No, není to nádhera? Je. Milí rodiče, jste neuvěřitelní a úžasní. Děkujeme.
25. 6. 2016    Věra Lukášová
Loučňáček na vernisáži Pavla Hermana
Loučná nad Desnou je místem, které se může pyšnit i tím, že z něj pochází řada šikovných a pracovitých lidí. Jména některých jsou dokonce obecně známá v oblasti sportu, herectví, hudby či výtvarného umění. Jedním ze známých umělců je také pan Pavel Herman. Bylo nám ctí, zúčastnit se vernisáže jeho obrazů v loučenském kulturním domě. Děkujeme za pozvání.
Více informací a fotografie najdete v sekci Sbory – Zažili jsme.
16. 6. 2016    Petr Lukáš
Poznáváme naše okolí - školní výlet 2. třídy
Ve středu 15.6. se vydala 2. třída do okolní přírody. Náš cíl byl Obrázek. Všichni byli vzorně připravení - sportovní oblečení, batoh s jídlem, pitím a pláštěnka. Cestou na vrchol jsme měli několik občerstvovacích přestávek, pozorovali lesy a údolí, poznávali stromy, zvířata a rostliny, trhali a vychutnávali lesní jahody. Na rozcestí U Obrázku (822 m) jsme si odpočinuli, posvačili, zahráli hry a pokračovali dolů směrem k Lesní správě, kde jsme si opekli špekáčky, klobásky, rohlíky a chléb. Obloha se začala zatahovat. Nakonec jsme museli vytáhnout z batohu a obléci si pláštěnky a tak jsme dorazili ke škole. Co se líbilo dětem nejvíce? Výhledy, opékání a déšť. Děkujeme zaměstnancům Lesní správy v Loučné nad Desnou za povolení využít pergolu, přípravu ohniště a malé občerstvení.
15. 6. 2016    Jitka Chytilová
Výtvarné tvoření ve třetí třídě
Napadlo vás někdy, jak by se dalo výtvarně ztvárnit rčení - má na hlavě vrabčí hnízdo? Třeťáci si to zkusili. Nejdříve pozorovali obličeje svých spolužáků - tvar lidské hlavy, očí, nosu, úst, umístění uší,..., pak domalovali vrabčáky, z novin dolepili vlasy. Jak to dopadlo? Podívejte se.
14. 6. 2016    Věra Lukášová