31. 8. 2017

KONKURZNÍ ŘÍZENÍ NA MÍSTO ŘEDITELE ZŚ A MŚ LOUČNÁ NAD DESNOU
Obec Loučná nad Desnou v souladu s §3 vyhlášky č. 54/2005 Sb. o náležitostech konkurzního řízení a konkurzních komisích vyhlašuje konkurzní řízení na obsazen funkce ředitele (ředitelky) Základní školy a Mateřské školy Loučná nad Desnou, příspěvkové organizace. Potřebné informace naleznete na Úřední desce. Přihlášky je možno podávat do 31.08.2017.

30. 6. 2017
  Věra Turková

Vážení rodiče, žáci, kolegové,
chtěla bych Vás informovat, že jsem se k 30. červnu 2017 vzdala funkce ředitelky školy. Starosta obce vyhlásil konkurzní řízení na obsazení funkce ředitele školy, do kterého se nikdo nepřihlásil, proto byl posunut termín podání přihlášek do 31. srpna 2017. Po dobu než vzejde z konkurzu nový ředitel je řízením školy pověřen pan Mgr. Petr Lukáš.
Touto cestou děkuji Vám, žákům současným i minulým, za Vaši práci a reprezentaci školy, rodičům za spolupráci a ochotu školu podporovat. Děkuji všem kolegům mateřské a základní školy, se kterými jsem měla čest spolupracovat, za Vaši profesionální práci. Měla jsem štěstí prožít s Vámi kus svého života se všemi radostmi i starostmi, a za to Vám všem děkuji.
Zvlášť děkuji paní Jitce Báčové, že mě přivedla zpět do školství a panu Mgr. Miroslavu Vybíralovi za jeho neocenitelné rady a průvodcovství mým prvním ředitelským rokem.
Za významnou podporu školy a spolupráci bych také ráda poděkovala zastupitelstvu obce Loučná nad Desnou.
Věřím, že se škola bude dál dobře rozvíjet v rukou nového ředitele, který bude k této náročné práci přistupovat odpovědně, jako v uplynulých osmnácti letech jsem se o to snažila já.
Přeji Vám všem bezva prázdniny a dovolenou, úspěšný, spokojený a zdravý život.
Mgr. Věra Turková

24. 6. 2017

16.06.2017 ... NABÍDKA VOLNÝCH PRACOVNÍCH MÍST NA ZŠ LOUČNÁ NAD DESNOU

23. 6. 2017

ROCKOVÝ DÝCHÁNEK 2017
Přijměte naše pozvání na tradiční Rockový dýchánek, na kterém vám zahrají žáci naší školy to, co pro vás nachystali v rámci hudební výchovy. Máme letos také milého hosta – hudební skupinu Tři vykřičníky z Ostravy.
Přijďte podpořit své muzikanty. Těšíme se na vás v pátek 23.06.2017 v 16:30 na Tančírně.

1. 6. 2017
  Simona Krahulová

ZPRÁVY ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY
Dětem byly rozdány přihlášky do školní družiny. V případě zájmu je nutno přihlášku vyplnit a odevzdat do školského zařízení nejpozději do 14. června 2017.
Do odpolední družiny je třeba dětem zajistit pokrývku hlavy na ochranu před silnými paprsky a dostatečné množství pití.

31. 5. 2017
  Bára Mlčochová

ZAHRADNÍ SLAVNOST aneb LOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM
Srdečně Vás zveme na rozloučení se školním rokem a našimi předškoláky.
KDY? středa, 28.6.2017, od 15:00 hod
KDE? zahrada MŠ (v případě nepříznivého počasí v MŠ)
Přijďte si s námi užít odpoledne plné zábavy!
CO NA VÁS ČEKÁ?
- pasování předškoláků
- plnění úkolů se zajímavou odměnou
- hudba
- tanec
- vystoupení dětí
- dobré jídlo a pití
Maminky a tatínkové – pokud budete chtít nám pomoci s přípravou občerstvení, budeme moc rádi!
Děkujeme a těšíme se na Vás!

31. 5. 2017

UPOZORNĚNÍ:
Informace o možnosti dovozu obědů až do domu najdete ZDE

17. 5. 2017

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ
Rozhodnutí ředitelky školy o přijetí k předškolnímu vzdělávání je vyvěšeno na úřední desce, případně klikněte ZDE.

2. 5. 2017
  Petr Lukáš

Stanovenou výši úplaty za předškolní vzdělávání na školní rok 2017/2018 naleznete a přihlášku do MŠ na letošní prázdniny ZDE.

11. 4. 2017

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ DO 1. TŘÍDY ZŠ LOUČNÁ NAD DESNOU
Dokument je vyvěšen na úřední desce, případně ho naleznete ZDE. [PDF, 506 kB]

10. 4. 2017
  Věra Turková

UPOZORNĚNÍ Každému je asi jasné, že správné stravovací návyky mají obrovský význam na zdraví člověka. Obecně se doporučuje pravidelný příjem menšího množství potravy a to 3 až 6x denně. Jíme po 2,5 – 3 hodinách. Jídelníček by tedy měl vždy obsahovat snídani (na kterou mnoho z nás velmi často zapomíná i u dětí), svačinu, oběd, svačinu, večeři a eventuálně druhou večeři (ta ale není nutná). Při zachovávání svačin by nemělo docházet u dětí k hladovění. Proto se obracím na rodiče (kteří to ještě nedělají), aby svým dětem do družiny připravovali také svačiny. Vzhledem ke konzumaci oběda, by dítě mělo svačit mezi 14. – 15. hodinou. Samozřejmostí je také dostatečné množství tekutin.

5. 4. 2017
  Petr Lukáš

Krátké video, jak děti ze školní družiny vítaly jaro najdete ZDE.
Krátké sestřihy z vystoupení našich sborů na Zlaté lyře naleznete ZDE.

13. 3. 2017
  Petr Lukáš

Informace MŠMT o povinném předškolním vzdělávání naleznete ZDE.