26. 6. 2020
  Petr Lukáš

VÝUKOVÁ VIDEA
Odkaz na naše
výuková videa
na Youtube.

RELAX ZÓNA
VÍME O SOBĚ
Ač je nelehko,
stále se děje
něco pěkného.
JEDNOTNÁ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA NA STŘEDNÍ ŠKOLY PROBĚHNE 8. ČERVNA 2020
VIDEOKONZULTACE
PŘEHLED
PŘÍPRAVA DEVÁŤÁKŮ
HODNOCENÍ 2.pol1920
ŠKOLNÍ SKUPINY 1st
ŠKOLNÍ SKUPINY 2st
VIDEOTÉKA
našich žáků


Přeji Vám
spokojené
a zdravé
jaro. PL
Máj se brzy přehoupne k létu a z květů se stanou plody. V pokračující záplavě mediálně velmi rozmanitých informací o otvírání škol Vám sděluji následující fakta:
... od 08.06. zahajují činnost školní skupiny, rozpis najdete v odkazu ŠKOLNÍ SKUPINY 2st o kousíček výše, podrobnosti byly zaslány formou zprávy v Komensu, můžete si také otevřít sekci Školní skupiny 2st
... 27.05. MŠMT aktualizovalo svůj Manuál, najdete v sekci Školní skupiny
... od 25.05.2020 zahajují činnost dvě školní skupiny, podrobnosti jste obdrželi formou zprávy v Komensu
... 20.05.2020 jsem vydal Pokyn ředitele k hodnocení výsledků vzdělávání ve druhém pololetí 2019/2020, celé znění s komentářem bylo rodičům zasláno na Komens
... od 11.05.2020 je otevřena mateřská školka – informace ZDE
... od 11.05.2020 probíhá příprava deváťáků na přijímací zkoušky, podrobnosti najdete ZDE. Byl doplněn časový průběh zkoušky.
VSTOUPIT ... Ve středu 10.06.2020 se můžete v době 18:00–18:45 připojit k videokonferenci Na slovíčko s ředitelem. Rád vám zodpovím Vaše dotazy, vyslechnu Vaše připomínky a náměty. Petr Lukáš

  1. 6. 2020
  Petr Lukáš

DEN DĚTÍ
Milé děti (snad se nejstarší žáci neurazí), dovolte mi připomenout, že právě 1. červen je den, který patří vám už od roku 1949 díky událostem z let 1925 (San Francisco), 1942 (Lidice) a 1944 (Ouradour). V současné situaci jsme přišli o mnohé – od těch drobných denních radostí ve třídě až po akci pořádanou pro vás naším spolkem Rodiče dětem. Na druhou stranu jste, žáčkové naši, získali možná víc, než si zatím připouštíte. Už jenom to, že jste mnoho věcí museli zvládnout sami, vykročit z tzv. komfortní zóny, objevit nové postupy, uvědomit si zázemí rodiny i virtuální přítomnost vašich učitelů, pracovat intenzívně se svou vůlí a motivací, vás mohlo posunout vpřed. Vážím si toho, že vaše rodiny z velké části překonaly úskalí distanční výuky a že jste schopní plnit na dálku zadávané úkoly a komunikovat. Je nesmírně potěšující, že přidáváte i něco navíc, ať už je to pomoc kolegovi, video, perfektní práce, originální nápad nebo show při společné videoprezentaci.
Přeji vám, děcka, pevné zdraví, mnoho radosti a dostatek vůle zvládnout všechno, co si přejete. Petr Lukáš

  20. 5. 2020
  Jana Hoblerová

INFORMACE PRO RODIČE -rodiče, kteří začnou opět dávat své dítě do MŠ od 25.5.2020 a později, prosíme o nahlášení dětí předem (závisí na tom objednávání stravy a organizace dne) -vzhledem k přísnějším hyg. opatřením, vzrůstající venkovní teplotě a prodlouženému pobytu venku žádáme rodiče, aby svým dětem dávali do MŠ batůžek, do něj plastovou lahev s pitím a pokrývku hlavy (nejlépe vše podepsané) ZA SPOLUPRÁCI DĚKUJEME

  19. 5. 2020
  Petr Lukáš

KRIZOVÁ LINKA PRO RODIČE
Pedagogicko psychologická poradna otvírá KRIZOVOU LINKU PRO RODIČE na telefonním čísle 800601020. Informační leták naleznete ZDE.

AKTUÁLNĚ:
INFORMACE:
 • Od 11.05. je v provozu MŠ a probíhá příprava na přijímací zkoušky pro deváťáky, od 25.05. se rozběhne činnost dvou školních skupin, o tom, kdy a za jakých podmínek budou mít možnost přijít do školy žáci druhého stupně, nemáme zatím žádnou oficiální informaci.
 • Výsledky zápisu do MŠ naleznete na našem webu v sekci Úřední deska nebo na vývěsce školy.
 • PLATBY – MŠ za duben 150,– Kč pro celodenní docházku (neplatí pro předškoláky), strava se neplatí. Pokud platbu nepřerušíte, vrátíme vám při vyúčtování
 • PLATBY – ŠD pouze za měsíce leden, únor a březen. Vyúčtování provedeme v září.
 • PRO ŽÁKY: Denně 08:00–11:30 můžete přímo kontaktovat jednotlivé vyučující a konzultovat s nimi. Aby se s vámi, žáčci naši milí, mohli bavit přímo, je nutné, abyste si od čtvrťáků po deváťáky zprovoznili všichni pracovní maily. Návod je na nástěnce na Komensu, máte-li problém či technické problémy, volejte Petra Lukáše na 605413408.
 • Probíhají společné výukové videokonzultace, jejich rozpis pak najdete zde na webu. Využijte možnosti komunikovat přímo se svými učiteli a sdělujte jim, s čím potřebujete pomoci.
 • ŠJ – jídelna zůstává v provozu. Vydáváme pouze do jídlonosičů a na rozvoz.
Podrobnější informace a dokumenty najdete ve zprávě pod tímto oznámením. PL


Odkazy:
Výuka
NŠ DUHA
UčíTelka
Jazyky
Osmec Brno
ČT edu

  22. 4. 2020
  Anita Bučková

Krásný Den Země všem!:) I když mi přijde hloupé, že bychom si důležité okamžiky v životě měli připomínat jenom jeden den v roce, dala mi vzdálenost od Vás a tento den alespoň možnost se s Vámi podělit o jeden dobrý skutek, kterým naši přírodu můžete udělat ještě o trošku krásnější a zároveň jí i pomoct s nešvary, kterým v dnešní době čelí. Zkuste doma, na parapetu nebo kdekoliv venku zasadit rostlinu, která neodmyslitelně patří k naší přírodě. Přinesete tím radost živočichům, kterým se třeba stane úkrytem nebo potravou, společníka dalším rostlinám, ochránce půdy před vyschnutím a tím i prodloužíte cestu a život tolik potřebné vody. A nebo jen uděláte pěknější život rostlinám, které si nebudou stýskat, že nerostou venku, protože u Vás na parapetu se budou mít stejně krásně.:) Sadit nebo přesazovat můžete dnes, zítra, příští týden nebo měsíc, protože záleží na skutku a ne na dni (když to netrvá moc dlouho:)). Budeme moc rádi, když se nám se svými dobrými skutky pochlubíte na mém mailu buckova@zsloucnand.cz. Mějte se krásně!

  12. 4. 2020
  Simona Krahulová

ŠKOLNÍ DRUŽINA
Vážení rodiče, milé děti, pokud nám chcete zaslat zprávu (vzkaz, příspěvěk, fotografii, obrázek), něčím se pochlubit nebo se jen tak prostě na něco zeptat, využijte prosím náš e-mail: druzina@zsloucnand.cz. Online komunikaci u mladších dětí necháme na zvážení rodičů a zákonných zástupců. Vzhledem k aktuální situaci budou dětem vkládány na stránkách družiny různé náměty a inspirace na volný čas. Všechny aktivity budou dobrovolné.

  8. 4. 2020
  Petr Lukáš

PŘEHLED OPATŘENÍ K EPIDEMII KORONAVIRU – STAV NOUZE V ČR

Stále platí:
S účinností ode dne 11.03.2020 je zavřená škola i družina. Od 13.03. jsem uzavřel školní tělocvičnu. Školní jídelna zůstává v provozu.
INFORMACE:
 • V odkazech přibyl zajímavý počin brněnské školy na výuku online OSMEC
 • Stav nouze je vyhlášen do 11.05., do 30.04. je nařízením vlády omezen volný pohyb osob. Povinně nosíme roušky.
 • U dětí do 13 let máte nárok na „ošetřovné“. Formulář je vpravo. Potvrdíme pro děti z MŠ i ZŠ. Napište mi jméno dítěte, potvrdím Vám a elektronicky zašlu příslušný formulář
 • SCIO testy pro deváťáky: Na Komensu máte přihlašovací údaje. Myslím na vás a postupně vám přiřazuji další testíky. Držte se. Nezapomeňte ani na Cermat.
 • Pozapomenuté učebnice a sešity si žáci mohou vyzvednout denně mezi osmou a jedenáctou hodinou.
 • Školní jídelna stále zůstává v provozu. Vzhledem k usnesení vlády č.211 vydávám opatření pro provoz ŠJ od 16.03.2020. Klikněte vpravo na Pokyn ŠJ.
 • Česká televize vysílá pořad UčíTelka, běží od 9 do 12 hodin na ČT2 a program najdete na odkazu vpravo.
 • Přerušuji provoz MŠ od 17.03.2020. Klikněte vpravo na Pokyn MŠ.
 • ZŠ – na nástěnkách v Bakaláři jsou pokyny ke vstupu do nových pracovních mailů pro žáky od IV. třídy.
 • Nabídka na online výuku 8 jazyků zdarma od pana Petra Mandelíka. V odkazech klikněte na Jazyky.

Sledujte, prosím, náš web a informace na Komensu – zejména kapitoly Zprávy, Domácí úkoly, Nástěnka, Plán práce. Zde budou dětem zadávány průběžné úkoly a poskytovány aktuální informace. Vyučující jsou k dispozici ke konzultacím prostřednictvím ICT, je třeba, aby děti spolupracovaly nejen s učiteli, ale také s rodiči. Děkujeme. Petr Lukáš


Dokumenty:
MO-výuka
Opatření
Nouze
MŠMT Info
Pokyn MŠ
Pokyn ŠJ

Formulář:
Ošetřovné

Odkazy:
Výuka
NŠ DUHA
UčíTelka
Jazyky
Osmec Brno
ČT edu

Testy:
ScioDat
Cermat

  4. 3. 2020
  Petr Lukáš

ZNOVUOTEVŘENÍ DRAMATICKÉHO KROUŽKU
V pondělí 09.03.2020 od 16 hodin opět otvíráme dramatický kroužek pod vedením paní Jany Jurečkové. Zájemci od 3. třídy se mohou dostavit do ředitelny a zapsat se.

  27. 1. 2020
  Petr Lukáš

ANKETA KE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ
Vážení strávníci.
Vyhodnotil jsem data, která jste nám poskytli během ankety. Děkuji Vám za všechny Vaše připomínky, podněty i hodnocení. K dispozici Vám dávám tabulku s četnostmi odpovědí na jednotlivá témata. Mohla nastat situace, že je odpovědí více než respondentů, protože bylo možné podat více návrhů v jedné kapitole. Řádky s mínusem vypovídají a Vaší nespokojenosti, řádky s návrhy změn nám napovídají Vaše přání a shrnují Vaše návrhy, do řádků s plusem se promítá Vaše spokojenost. Vše bylo shrnuto do dvou grafů. V celkovém jsou vyhodnoceny součty v jednotlivých řádcích, v grafu podle kategorií lze najít, jak se rozhodovaly jednotlivé skupiny respondentů.
V následujícím měsíci se s paní vedoucí školní jídelny budeme věnovat organizačním a technickým opatřením, seminářům, proškolení a nastavení parametrů jídelníčků a provozu. Pevně věřím, že Vám u nás bude chutnat. Děkuji všem Vám, kteří jste se vyjádřili a poskytli jste nám cenné informace.
Petr Lukáš

  1. 9. 2019
  Petr Lukáš

INFORMACE PRO STRÁVNÍKY:
Od 1. září 2019 jsme byli nuceni upravit ceny za stravu. U žákovských dotovaných obědů a svačin jde o navýšení o 1 Kč. U tzv, cizích strávníků bylo nutné nastavit ceny na 65 Kč/oběd do jídlonosičů a 68 Kč/oběd pro stravující se v jídelně. Kompletní ceník najdete v sekci Jídelna. Děkujeme za pochopení.

  3. 5. 2019
  Petr Lukáš

INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ VZDĚLÁVANÉ PODLE § 41 ŠKOLSKÉHO ZÁKONA
Pro podporu individuálního vzdělávání podle § 41 školského zákona byla na naší škole zřízena funkce koordinátora. Dovolte, abych Vám představil
Mgr. Veroniku Krškovou,
na kterou se můžete obracet mailem na iv41@zsloucnand.cz či telefonicky 583 550 126.

  1. 5. 2019
  Petr Lukáš

Hledáme kvalifikovaného vyučujícího na první stupeň. Volejte 605 413 408.