Jak se žije nevidomému člověku
S klientkou a zaměstnankyněmi Tyflocentra v Olomouci si povídali žáci druhho stupně. Vyzkoušeli si plno her, pomůcek a předmětů denní potřeby, které využívají nevidomí lidé.
20. 10. 2021    Milena Rudolfová
Stužkování prvňáků
Ve středu 20. října jsme na naší škole uspořádali slavnostní stužkování prvňáků. O půl čtvrté jsme se i s rodiči sešli v první třídě. Prvňáčci s nadšením četli, přednášeli říkanky, zpívali, počítali, jezdili vláčkem, vozili písmenka ve výtahu, psali na stroji, tvořili slovní úlohy...
Potom jejich práci zhodnotil pan ředitel. Kamarádi z deváté třídy jim spolu se svou třídní učitelkou předali trička s logem školy a dárečky, které pro ně vyrobili.
Zatímco si děti v družině pochutnávaly na výborném občerstvení, které pro ně nachystali starší spolužáci, proběhla v první třídě krátká rodičovská schůzka.
Na závěr jsme se společně pobavili u promítání fotografií z našeho osobnostně sociálního kurzu Terra animalis 2021.
Děkuji panu řediteli, paní učitelce Komárkové a žákům deváté třídy za pomoc při organizaci této akce.
Rodičům děkuji za podporu a prvňáčkům přeji hodně úspěchů a radosti při poznávání světa písmen a čísel.
20. 10. 2021    Věra Lukášová