Těšeníčko v 1. třídě
V pátek 20. prosince jsme se dvě hodiny ještě učili. Trénovali jsme čtení písmenka V, protože písmenkem V začíná kouzelné slovíčko Vánoce. Dokončili jsme přáníčka pro rodiče a pečlivě je zalepili do obálek. Pak už začala besídka. Jahodovým šampaňským jsme si připili na zdraví, ochutnali jsme báječné cukroví od našich maminek, zpívali koledy a vánoční písničky, rozbalili si předvánoční překvapení od spolužáků... A teď už hurá na vánoční prázdniny. Tak si je všichni krásně užijme.
20. 12. 2019    Věra Lukášová
Vesmír - Sluneční soustava
Páťáci zkoumali v rámci přírodovědy vesmír. Sluneční soustavu vytvořili jako 3D model. Dodrželi přitom velikostní i vzdálenostní poměr planet.
12. 12. 2019    Petr Kršek
Recitační soutěž žáků 1. stupně
Dne 11. prosince proběhlo školní kolo recitační soutěže. V příjemné předvánoční atmosféře jsme vyslechli 22 básní od nejúspěšnějších recitátorů prvního stupně, kteří postoupili z třídních kol. Všichni se moc snažili a porota neměla vůbec lehkou práci. Jak celá soutěž dopadla?
Kategorie I. (1. třída)
1. místo: Nelinka Fabiánová
2. místo: Adélka Slovačiková
3. místo: Adélka Wernerová
Kategorie II. (2. a 3. třída)
1. místo: Sonička Másilková
2. místo: Naďka Linhartová
3. místo: Kačka Kopicová
Kategorie III. (4. a 5. třída)
1. místo: Pavla Martinčíková
2. místo: Eliška Hoblerová
3. místo: Barča Vyskočilová
Všem recitátorům děkujeme za pěkné odpoledne a přejeme jim hodně radosti při setkávání s poezií.
11. 12. 2019    Věra Lukášová
Mikuláš
Svatý Mikuláš přišel do školy. Hned po ránu v doprovodu dvou čertů a anděla navštívil děti v MŠ. Měli připravený taneček s písničkami a Mikuláš je odměnil sladkými balíčky. Poté se svým doprovodem prošel školu.Všichni jsme si oddechli, že ani jeden žáček školy nezmizel v čertovském pytli. Proč taky ?
6. 12. 2019    Jana Plosová
Čertovská diskotéka
Již tradičně deváťáci připravili pro všechny žáky ZŠ i MŠ čertovskou diskotéku. Ve 14.00 se v tělocvičně sešli čertíci malí i velcí a andělé, aby si zde společně zařádili ve víru čertovských her a tanečků. V závěru diskotéky přišel Mikuláš s balíčky pro všechny zúčastněné. Děkujeme.
4. 12. 2019    Jana Plosová