Virtuální vánoční koncert
Nevzdáváme to. Začali jsme s Loučňáčkem a TapTýdou zkoušet zkoušet online. To zdvojené sloveso tam není náhodou. Děje se něco výrazně neobvyklého, nekomfortního a pro zpěváky i sbormistra nejednoduchého. Přesto to stojí za to, je to výzva a možnost se aspoň vidět a tvořit zcela jiným způsobem, než jsme zvyklí. Díky za to, děcka, že to zvládáte.

Scházeli jsme se každý pátek, k dispozici byly připravené nahrávky pěveckých partů s doprovody a noty, to vše připravené ke sdílení ve virtuálních učebnách. Zpěváci se doma nahrávali, posílali to sbormistrovi k okomentování, a pomaličku se proplouvali mořem černých kuliček vpřed k písničkám. Vyvrcholením byla píseň Novoroční, která byla pozdravem, blahopřáním a poděkováním všem, kteří s námi spolupracují a zachovávají nám přízeň i v době, kdy nemůžeme vystupovat.
Vznikl tak koncept Virtuálního vánočního koncertu, který odstartovala Novoroční, vzniklá z doma vzniklých nahrávek jednotlivých zpěváků. Celá série pak byla až do konce roku doplňována videozáznamy sborových vystoupení z různých míst a různých let. Na silvestra vše zakončila nahrávka našeho sborového muzikálu Hunohrad z Pelcova divadla v Rychnově nad Kněžnou. Chcete-li se podívat a poslechnout si nás, stačí kliknout SEM.
Mějte zdravý a klidný rok 2021. Moc se těšíme, až se zase sejdeme. Držte se.
24. 12. 2021    Petr Lukáš